Nu subestima niciodată puterea afirmațiilor mai ales când vine vorba de iubirea de sine. Învățând să ne iubim pe noi, ne putem vindeca sufletul și viețile, găsind fericirea pe care o merităm.
- Respect ființa care sunt și cred cu tărie că am atât de multe de oferit. Fiindcă AM.
- Sunt o ființă minunată din toate punctele de vedere și atrag frumusețea sub toate formele în viața mea. Văd frumusețe în interiorul și în exteriorul meu.
- Mă iubesc așa cum sunt și mă accept în toate aspectele mele.
- Mă iubesc și mă accept necondiționat, complet, în totalitate.
- Îmi iubesc corpul, înălțimea, greutatea, toate formele mele. Îmi iubesc trăsăturile, îmi iubesc ridurile, îmi iubesc nasul, buzele, părul, organele din interiorul trupului meu.
- Iubesc sufletul care trăiește în interiorul corpului meu și suntem în perfectă armonie în viața de zi cu zi.
- Orice gând negativ pe care îl am despre am despre corpul meu sau mine însămi îl înlocuiesc cu un gând plin de dragoste față de mine.
- Corpul și mintea mea sunt pline de sănătate, vitalitate și Dumnezeu. Pot să am grijă de mine.
- Mă iert pentru modul în care m-am purtat cu mine însămi în trecut.
- Mă eliberez de orice sentiment negativ pe care îl nutresc față de mine însămi. Pe măsură ce îmi schimb gândurile, lumea din jurul meu se schimbă și ea.
- Am încredere în intuiția mea, ea îmi arătă drumul. Am încredere în vocea mea interioară, o onorez.
- Sunt în perfectă siguranță atunci când am încredere în gândurile mele, în convingerile mele, în dorințele mele.
- Am inima plină de afecțiune, bunătate, compasiune și iubire față de mine însămi. Sunt plină de iubire față de ceilalți.
- Mă bucur să fiu în viață. Viața mea este norocoasă și specială.
15.Mă simt confortabil să fiu eu. Mă simt excelent în propria piele.
- Sunt suficient. Este suficient că am făcut tot ce mi-a stat în putință.
- Sunt o persoană bună care merită lucruri bune.
- Merit pacea așa că gândurile mele față de mine însămi sunt pozitive și pline de bunătate. Am gânduri pozitive și pline de bunătate și față de celelalte persoane.
- Abundența se află în adâncul ființei mele, orice comparație cu oricine altcineva nu își are rostul.
- Sunt aici cu un motiv anume și acest motiv îmi este clar în acest moment.
- Am încredere în mine și în viitorul meu. Merit experiențe frumoase și uimitoare și le atrag.
- Mă eliberez de orice sentiment de ură și ranchiună față de ceilalți fiindcă nu am niciun sentiment de ură față de mine însămi.
- Îmi place persoana care devin în fiecare zi.
- Sentimentele mele sunt la fel de importante și întemeiate precum sentimentele celorlalți.
- Este în regulă să greșesc. Îmi dau voie să greșesc și să învăț.
- Eu nu sunt greșelile mele. Îmi accept, îmi înțeleg și îmi iert eșecurile, deciziile și alegerile.
- Potențialul meu este nelimitat. Înaintea mea este numai bine.
- Dacă vreodată m-am autosabotat sau mi-am plâns de milă, acum mă opresc și mă îmbrățișez.
- Îmi îmbrățișez munca și toate realizările mele. Merit toate laudele pe care le primesc. Sunt o ființă valoroasă, demnă de apreciere, bucurie și fericire.
- Sunt un dar al acestei lumi și împărtășesc cu bucurie lumii întregi din acest dar.
- Sunt cel mai bun prieten al meu. Mă ascult întotdeauna, sunt întotdeauna acolo pentru mine.
- Vocea mea este auzită. Vocea mea este valoroasă, iar opiniile mele contează.
- Mă iert pentru toate momentele în care nu m-am iubit pe mine însămi. Mă iubesc pe mine însămi fără să rănesc pe nimeni.
- Pășesc în această lume cu grație și demnitate, iar corpul meu este o expresie a individualității mele.
- Am încredere în mine și sunt capabilă să îmi îndeplinesc toate visele.
- Viața mea este plină de sens, este o forță puternică în această lume.
- Divinul este în interiorul meu, fericirea este starea naturală a universului. Merit fericirea, dragostea, pacea, libertatea, abundența sau orice altceva îmi doresc.
- Luptele mele sunt modalități de a evolua și a mă dezvolta.
http://www.garbo.ro/